Ako neutralizovať voľné radikály prirodzene

Čo je to antioxidanty a ako bioflavonoidov antioxidanty pôsobia?

Takmer každý počul antioxidantov, ale viete presne, čo bioflavonoidov antioxidanty vlastne robiť? Príbeh antioxidantov začína s voľnými radikálmi. Voľné radikály sú vlastne bežnou súčasťou nášho tela, v skutočnosti niektorí z nich pracujú v náš imunitný systém, takže nie sú nevyhnutne všetky škodlivé, ak existuje príliš veľa z nich. Voľné radikály tvoria ako súčasť našich metabolických pochodov a sú v skutočnosti iba atómy, ktoré stratili elektrón. Každý atóm v našom tele existuje v stave rovnováhy medzi protóny a elektróny. V čase, navyše protón môžu byť pridané do jadra atómu, rozrušovať vyváženie, alebo elektrón môže byť jednoducho stratil z toho či onoho dôvodu.

Keď atóm stratí elektrón, to sa stáva nestabilný a pokúša sa získať elektrón k návratu k normálu. Problém je v tom, že sa snažia ukradnúť elektrón z okolitých atómov. Novo nestály atóm Takto vytvorený pokúsi získať a elektrón, a tak to ide, v škaredé reťazovú reakciu, ktorá v konečnom dôsledku poškodzuje bunky. To môže interferovať so schopnosťou bunky do funkcie, alebo dokonca svoje správanie, napríklad ako je tomu s rakovinou. Môžete vidieť, ako dôležité je zastaviť reťazovú reakciu spôsobenú týmito voľnými radikálmi predtým, než príliš veľa škodám. Radikáli poškodenia zadarmo sú zodpovedné za problémy spojené so starnutím, diabetu a srdcových ochorení.

Na druhú stranu, naše telá, aby antioxidanty sami, práve preto, aby vysporiadať s voľnými radikálmi. Bohužiaľ však, v dôsledku stresu, únave, znečistenie, fajčenie, alebo zlou stravou, môžeme prísť krátka na počet antioxidantov, ktoré umožňuje voľné radikály poškodiť naše telo.

Príroda bola štedrá, však, a poskytuje celý rad druhov ovocia a zeleniny s bioflavonoidov antioxidantov. Ovocie ako Acai, hrozno, jahody, čučoriedky a všetky obsahujú vysoké množstvo antioxidantov. Keď sme sa jesť tieto plody, aby sme uvoľnili antioxidanty do našich systémov a idú pracovať okamžite neutralizovať voľné radikály.

Dôvod, že antioxidanty sú schopné zastaviť deštruktívne reťazovú reakciu spôsobenú voľnými radikálmi je preto, že majú veľa elektrónov. Akonáhle sa dostanú blízko voľných radikálov, elektrón bude preliata a voľných radikálov vezme ho, stabilizáciu atóm. Vzhľadom k tomu, bioflavonoidov antioxidanty majú veľkorysý prísun elektrónov, môžu zastaviť deštruktívne lavíny pred tým, než spôsobí vážne škody na bunku. Konzumácia potravín, ktoré poskytujú vysoké množstvo antioxidantov, alebo Acai bobule doplnok môže určite prospešné, aby váš metabolizmus, zachovaním zdravšie a viac pravdepodobné, že zostanú bez choroby. Jeden z najlepších Acai berry tabletky je čistá AcaiBerry.

kúpiť Pure Acai Berry on-line