Nasıl doğal olarak serbest radikalleri nötralize

Ne antioksidanlar olduğunu ve nasıl Bioflavonoidler antioksidanlar çalışır?

Neredeyse herkes antioksidan duymuştur, ancak tam olarak ne var Bioflavonoidler antioksidanlar aslında yapmak? Antioksidanlar hikayesi serbest radikaller ile başlar. Serbest radikaller aslında bazıları bağışıklık sisteminde çalışmak aslında vücudumuzun normal bir parçası vardır, bu yüzden onlardan daha çok olmadığı sürece onlar, mutlaka tüm zararlı değildir. Serbest radikaller bizim metabolik süreçlerin bir parçası olan oluşturmak ve bir elektron kaybetmiş aslında sadece atomlar vardır. Vücudumuzdaki her atom proton ve elektronlar arasında bir denge durumunda bulunmaktadır. Zaman zaman, ekstra bir proton dengesini altüst etti, atomun çekirdeğine eklenebilir veya bir elektron sadece şu veya bu nedenle diğerinden kaybolabilir.

bir atom elektron kaybeder, kararsız ve normale dönmesi için bir elektron elde etmeye çalışır. Sorun yakındaki atomu bir elektron çalmaya çalışan vardır. böylece yaratılan yeni kararsız atom ve elektron kazanmaya çalışır ve bu yüzden o sonuçta zarar hücreyi pis zincir reaksiyonunda, gider. Bu kanserli olur gibi haydut gitmek işlev ve hatta hücrenin yeteneğini etkileyebilir. Sen çok fazla zarar görmeden bu serbest radikallerin neden olduğu zincir reaksiyonu durdurmak için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. Hasar serbest radikaller yaşlanmanın, diyabet ve kalp hastalığı ile ilişkili sorunlardan sorumludur.

Olumlu tarafı, vücudumuzun hassas serbest radikallerin başa, antioksidanlar kendileri yapacaklardır. Ancak ne yazık ki, stres, yorgunluk, kirlilik, sigara veya kötü beslenme nedeniyle, biz serbest radikaller vücudumuzun zarar sağlar antioksidanlar sayısına kısa gelebilir.

Doğa Ancak cömert olmuştur ve sahip meyve ve sebze bir dizi sağlamıştır Biyoflavonoid antioksidanlar. Örneğin acai berry, üzüm, çilek, ve yaban mersini gibi tüm meyveler yüksek antioksidan miktarda içerir. Biz bu meyve yemek, biz Sistemlerimize antioksidanlar serbest ve serbest radikalleri nötralize hemen işe gitmek.

Onlar elektronların bol çünkü antioksidanlar serbest radikallerin neden olduğu yıkıcı zincir reaksiyonu durdurmak edebiliyoruz nedenidir. Onlar bir serbest radikal yanına hemen sonra, bir elektron dökülecek ve serbest radikal atom stabilize, o kadar sürer. As Biyoflavonoid antioksidanlar elektron cömert bir kaynağı var o hücreye ciddi zarar vermeden, onlar yıkıcı çığ durdurabilir. , Antioksidanlar yüksek miktarda veya metabolizma için can kesinlikle yararlı bir acai berry ek sağlayan gıdaların tüketilmesiyle daha sağlıklı ve daha olası tutarak hastalığın serbest kalması. En iyi acai berry hapları biri Saf AcaiBerry olduğunu.

satın almak Pure Acai Berry internet üzerinden